Практическая черная магия
Пожалуйста зайдите под своим именем или зарегистрируйтесь.
После регистрации Вы получите доступ в закрытые разделы сайта.

Внимание! Важная информация для РЕГИСТРАЦИИ на форуме.
Пожалуйста, не регистрируйтесь на этом форуме с электронными адресами mail.ru, bk.ru, inbox.ru, list.ru - вам может не прийти письмо со ссылкой активации!
Вы можете воспользоваться адресами типа yandex.ru, rambler.ru, gmail.com
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Opera_10
Практическая черная магия
Пожалуйста зайдите под своим именем или зарегистрируйтесь.
После регистрации Вы получите доступ в закрытые разделы сайта.

Внимание! Важная информация для РЕГИСТРАЦИИ на форуме.
Пожалуйста, не регистрируйтесь на этом форуме с электронными адресами mail.ru, bk.ru, inbox.ru, list.ru - вам может не прийти письмо со ссылкой активации!
Вы можете воспользоваться адресами типа yandex.ru, rambler.ru, gmail.com
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Opera_10
Практическая черная магия
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Практическая черная магия

Привороты Порчи Присушки Остуды Чистки Рассорки
 
ФорумФорум  ПорталПортал  КалендарьКалендарь  Последние изображенияПоследние изображения  ЧаВоЧаВо  ПоискПоиск  ПользователиПользователи  ГруппыГруппы  РегистрацияРегистрация  ВходВход  
⬤ БЛАЖЕН КТО ВЕРУЕТ, СИЛЁН КТО ВЕДАЕТ ⬤
Похожие темы
Последние темы
» став "МОРОК"
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty04.05.24 13:27 автор Svekla

» Оставить бедность и неудачи на кладбище
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty28.04.24 7:49 автор Tina

» Вернуть человека
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty24.03.24 12:54 автор Tina

» " Призыв Абары " Порча на смерть
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty15.03.24 6:00 автор Stalkercccp1

» Руны для получения денег
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty20.02.24 13:54 автор vhenejo

» Приворот на сахар и кровь
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty19.02.24 7:45 автор lana000

» Привлечь большие деньги
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty12.02.24 18:42 автор duhcca

» Обрести симпатию окружающих
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty18.11.23 3:00 автор Tina

» Присушка на кровь
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty18.11.23 2:55 автор Tina

» Заговор на важное желание
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty16.06.23 12:08 автор lana000

» Что бы быстро похудеть (СИЛЬНОЕ)
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty28.04.23 18:33 автор Зулейка

» Приворот на месячную кровь (без подливания)
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty23.04.23 20:34 автор Оксана0

» ТАЛИСМАН, ЧТОБЫ ДЕНЬГИ В КОШЕЛЬКЕ НЕ ЗАКАНЧИВАЛИСЬ
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty22.04.23 8:25 автор Светлана2

» Выигрыш в любой азартной игре
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty22.04.23 7:56 автор Светлана2

» Денежный маяк
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty21.04.23 18:56 автор Светлана2

» Обряд на денежный рост "Сорок Монет Даждю"
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty21.04.23 18:42 автор Светлана2

» Заговор на покорность
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty11.04.23 20:41 автор ОКСАНА31

» Снять рассорку
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty09.04.23 13:31 автор ОКСАНА31

» Порча на 9 узлов
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty06.04.23 19:40 автор ванюша

» Однополый приворот (женский)
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty03.04.23 16:55 автор gyulnara_92@mail.ru

» Кто нибудь знает точные определения этих терминов из магии?
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty03.04.23 1:26 автор once upon a time I was

» СЛОВАРЬ МАГИЧЕСКИХ ТЕРМИНОВ
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty01.04.23 9:54 автор once upon a time I was

» На мне порча. Подскажите как снять
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty30.03.23 8:15 автор once upon a time I was

» Помогите советом! Порча 100 %
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty28.03.23 6:52 автор Радужный Феникс

» Религии 20 Канала (Суд)
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty26.03.23 0:45 автор Valentina0

В Контакте
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 16833710
Facebook
Instagram
ЛУНА
++++++++++
E-mail: mag-nitas@ya.ru
Погода
Партнеры
Top.Mail.Ru Анализ сайта - PR-CY Rank

 

 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ

Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5  Следующий
АвторСообщение
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:13

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Густынская-Ярмарковая

Царице моя преблагая, надеждо моя Богородице, приятелище сирых и странных предстательнице, скорбящих радосте, обидимых покровительнице! Зриши мою беду, зриши мою скорбь, помози ми яко немощну, окорми мя яко странна. Обиду мою веси, разреши ту, яко волиши: яко не имам иныя помощи разве Тебе, ни иныя предстательницы, ни благия утешительницы, токмо Тебе, о Богомати, яко да сохраниши мя и покрыеши во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 2
Моление теплое и стена необоримая, милости источниче, мирови прибежище, прилежно вопием Ти: Богородице Владычице, предвари, и от бед избави нас, Едина вскоре предстательствующая.
Кондак, глас 6
Предстательство христиан непостыдное, ходатайство ко Творцу непреложное, не презри грешных молений гласы, но предвари яко Благая на помощь нас, верно зовущих Ти, ускори на молитву и потщися на умоление, предстательствующи присно, Богородице, чтущих Тя.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, и чтим образ Твой святый, от негоже источаеши исцеления всем, с верою к Тебе притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:13

Молитвы
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Державная»

Молитва первая
О Державная Владычице, Пресвятая Богородице, на объятиих Своих держащая Содержащаго дланию всю вселенную, Царя небеснаго! Благодарим Тя за неизреченное милочердие Твое, яко благоволила еси явити нам, грешным, сию святую чудотворную икону Твою во дни сии. Благодарим Тя, яко призрела еси с высоты святыя Своея на чад православных, и, яко солнце светлое, увеселяеши ныне изнемогшия от печали очеса наша пресладостным зрением державнаго образа Твоего! О Преблагословенная Матерь Божия, Державная Помощнице, крепкая Заступнице, благодарящее Тя, со страхом и трепетом, яко раби непотребнии, мы припадаем, со умилением, с сокрушением сердечным, со слезами молим Тя: вкорени в сердцах всех нас правду, мир и радость о Дусе Святе, водвори в стране нашей тишину, благоденствие, безмятежие, любовь друг ко другу нелицемерную! Державою Твоею всесильною поддержи нас, слабых, малодушных, немощных, унылых, подкрепи, возстави! Яко да под державою Твоею всегда храними, поем, величаем и славим Тя, Державную Заступницу рода христианского во веки веков. Аминь.
Молитва вторая
О мира Заступнице, Матерь Всепетая, со страхом, верою и любовию припадающе перед честною иконою Твоею Державною, усердно молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе, умоли, Милосердая Матерь Света, Сына Твоего и Бога нашего, Сладчайшего Господа Иисуса Христа, да сохранит в мире страну нашу, да утвердит державу нашу в благоденствии, да избавит нас от междоусобныя брани и укрепит Святую Церковь нашу Православную, да непозыблему соблюдет ю от неверия, раскола и ересей. Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево: Ты еси Всесильная христиан Заступница пред Богом, праведный гнев Его умягчающая. Избави всех, с верою Тебе молящихся, от падений греховных, от навета злых человек, от глада, скорбей и болезней. Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление согрешений наших, да вси, благодарне воспевающе величия Твоя, сподобимся Небеснаго Царствия и тамо со святыми прославим Пречистое и великолепое Имя в Троице славимаго Бога: Отца, Сына и Святаго Духа. Аминь.
Тропарь, глас 4
Ангелов лицы благоговейно Тебе служат, и вся Небесныя силы немолчными гласы Тя ублажают, Богородице Дево, усердно молим Тя, Владычице: да пребудет Божественная благодать на честней иконе Твоей Державней, и светозарный луч славы чудес Твоих да нисходит от нея на всех, с верою Тебе молящихся и вопиющих Богу: аллилуия.
Ин тропарь, глас тойже
Града Сионска взыскующе, под Твой кров, Дево Чистая, днесь притекаем, и никтоже возможет на ны, яко несть град силен, аще не Сущаго Бога, и несть ина крепость, аще не милость Владычицы Девы.
Ин тропарь, глас тойже
Век скончавается, любовь оскудевает, победу лукавый торжествует, и кто нам помощи может, аще не Ты, Дево, Чудная Мати, оградиши Крестом Сына Твоего.
Кондак, глас 8
Взбранной Воеводе победительныя песни приносим, яко даровася нам держава Твоя, и ничесоже устрашимся, не от мира бо спасение наше, но Превознесенныя Владычицы милосердием ограждаемся и тому днесь радуемся, яко прииде Заступница на стражу земли Своея.
Ин кондак, глас тойже
Взбранней Воеводе, Заступнице нашей Державней, песни благодарственныя приносим о даровании нам иконы Ея святыя, еюже ограждаеми, ничесоже устрашимся, не от человек бо спасение наше, но Преблагословенныя Владычицы милосердием. Темже днесь радуемся и празднуем светло, яко прииде Державная на стражу земли Своея.
Ин кондак, глас тойже
Избранней от всех родов Заступнице рода христианскаго, покровом Своея благости покрывающей страну нашу православную, благодарственныя пения приносим Ти, Владычице, о явлении нам чудныя иконы Твоея Державныя. Ты же, яко Всемилостивая Заступница всех, с верою к Тебе притекающих, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Матерь Божия Державная, Заступнице Усердная рода христианскаго.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим Державный образ святыни Твоея, имже подаеши велию милость всем, с верою к нему притекающим.
Ино величание
Достойно есть величати Тя, Богородице, честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим.
Или сие:
Достойно есть величати Тя, Богородице, земли Русския Царицу Небесную и людей православных Владычицу Державную.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:14

Молитвы
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Донская

Молитва первая
О Пресвятая Владычице, Дево Богородице, Заступнице наша благая и скорая! Воспеваем Ти вси благодарственная за чудная дела Твоя. Песнословим от лет древних неотъемлемое заступление Твое граду Москве и стране нашей, чудотворным образом Твоим Донским всегда являемое: в бегство обращаются полцы чуждих, гради и веси невредими сохраняются, людие же от лютыя смерти избавляются. Осушаются очи слезящеи, умолкают стенания верных, плач в радость общую претворяется. Буди и нам, Пречистая Богородице, утешение в бедствиих, возрождение надежды, образ мужества, источник милости и в скорбных обстояниих неистощимое терпение нам даруй. Подаждь коемуждо по прошению и нужде его: младенцы воспитай, юныя уцеломудри и страху Божию научи, унывающия ободри и немощную старость поддержи. Посети в болезнех и печалех сущия, злая сердца умягчи, братолюбие укрепи, мира и любве всех нас исполни. Примири, Благосердая Мати, враждующия и оправдай оклеветанныя. Истреби пороки, да не восходят греси наши пред Судиею всяческих, да не постигнет нас праведный гнев Божий. Твоими молитвами, всемощным Твоим покровом огради нас от нашествий вражиих, от глада, губительства, огня, меча и всякаго иного злострадания. Уповаем молитвами Твоими получити от Всевышняго Бога грехов прощение и изглаждение и с Богом примирение. Умоли стяжати нам Царствие Небесное и по скончании жизни нашея одесную Престола Божия стати, идеже Ты, о Всепетая Дево, Святей Троице в вечней славе предстоиши. Удостой и нас с лики Ангелов и святых тамо восхвалити Пречестное Имя Сына Твоего, со Безначальным Его Отцем и Всесвятым и Благим и Животворящим Его Духом, во веки веков. Аминь.
Молитва вторая
О Всемилостивая Мати, Пречистая Дево Богородице! Услыши и приими моление мое. Призри на язвы души и тела моего, греси юности, забвеннии и утаеннии, отягчают совесть мою, омый мя струями слезными, сними бремя тяжкое, укрепи мя, да сотворю плоды достойныя покаяния. Тернием скорбей усыпан есть путь мой. Вем, яко правда Божия накажет мя, умоли милосердие Божие о мне. Призри на стенание мое, и исправи путь мой, и спаси мя и чада и ближния моя. Буди ми сокровище веры и Хранительница благочестия. Даруй несокрушимое терпение в бедах, от веры проистекающее. Изгони гнев, зависть, уныние, памятозлобие, нечистоту, леность; сими и большими пороки недугует душа моя! Примири враждующих, оправдай оклеветанных, просвети нас, Владычице, светом Сына Своего и даждь нам глаголати другом и чадом своим слово истины, твердое в правде, мирное любве ради, растворенное благоразумием, посети в болезнех и печалех сущих, да вси, под державным покровом Твоим сохраняеми, безбедно Царствия Небеснаго достигнем, хвалу воздающе за вся Человеколюбцу Богу всегда, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.
Молитва третья
О Всемилостивая Мати, Пречистая Дево Богородице! Ты еси свет ума моего, радость сердца моего, сила воли моея. Услыши и приими моление мое. Призри на язвы души и тела моего, обогатихся страстьми, обнищах смирением. Исполнен есмь студа за злая дела и трепещу суда Божия. Греси юности, забвеннии и утаеннии греси отягчают совесть мою. Омый мя струями слезными, сними бремя тяжкое, греховное, да сотворю плоды достойныя покаяния. Тернием скорбей усыпан есть путь мой. Вем, яко правда Божия наказует мя. Умоли милосердие Божие о мне, призри на слезы моя и исправи и спаси мя и чада моя, буди ми сокровище веры и хранилище благочестия. Даруй несокрушимое терпение в бедах, от веры проистекающее, отыми дух праздности, уныния, любоначалия. Изгони гнев, зависть, памятозлобие, нечистоту, леность, сими и большими пороки недугует душа моя. Примири враждующия, оправдай оклеветанныя. Просвети нас светом Сына Твоего и даждь нам глаголати слово истины, твердое в правде, мирное любве ради, растворенное благоразумием. Посети в болезнех и печалех сущих, да вси, под державным покровом Твоим сохраняеми, безбедно Царствия Небеснаго достигнем, хвалу воздавающе за вся Человеколюбцу Богу. Аминь.
Молитва четвертая
К кому возопию, Владычице, к кому прибегну в горести моей, аще не к Тебе, Царице Небесная? Кто плачь мой и воздыхание мое приимет, аще не Ты, Пренепорочная, надеждо христиан и прибежище нам, грешным? Кто паче Тебе в несчастиих защитит? Услыши убо стенание мое, и приклони ухо Твое ко мне, Владычице, Мати Бога моего, и не презри мя, требующаго Твоея помощи, и не отрини мене, грешнаго. Вразуми и научи мя, Царице Небесная: не отступи от мене, раба Твоего, Владычице, за роптание мое; буди мне Мати и покровительница. Вручаю себе милостивому покрову Твоему, аще токмо восхощеши устроити о мне. Приведи мя, грешнаго, к тихой и безмятежней жизни, да плачуся о гресех моих. Увы мне, к кому прибегну повинный аз, токмо к Тебе, упованию и прибежищу грешных, в надежде на неизреченную милость Твою и щедроты? Кое ли слово за преступления моя изрещи возмогу к величеству славы Твоея? О Владычице Царице Небесная, Ты мне Мати и надежда: Ты ми упование и прибежище, покров, заступление и помощь. Царице моя преблагая и пребыстрая заступнице, покрый Своим ходатайством моя прегрешения, защити мене от враг видимых и невидимых: умягчи сердца злых человек, возстающих на мя. О Мати Господа моего Творца, Ты корень девства и неувядаемый цвет чистоты. О Богородительнице, Ты подаждь ми помощь немощствующему плотскими страстьми и болезнующему сердцем: едино бо Твое, и с Тобою Твоего Сына и Бога нашего, имею заступление, и Твоим пречудным заступлением да оправдан буду, и да избавлюся от всякия беды и напасти всесильными Твоими молитвами, Всечистая, и Непорочная, и Преславная Божия Матерь Марие. Радуйся, Благодатная; радуйся, Обрадованная; радуйся, Преблагословенная, Господь с Тобою. Аминь.
Тропарь, глас 4
Заступнице верных Преблагая и Скорая, Пречистая Богородице Дево! Молим Тя пред святым и чудотворным образом Твоим, да, якоже древле от него заступление Твое граду Москве даровала еси, тако и ныне нас от всяких бед и напастей милостивно избави и спаси души наша, яко Милосердая.
Ин тропарь, глас тойже
Всепетая и Всеславная Царице Богородице, Мати всея твари Содетеля, христианская надеждо и Заступнице, ненадеющимся и отчаявшимся скорое надеяние, молим Тя: милостива буди нам, грешным, не остави раб Твоих и не отрини моления недостойных. Молимся, взирающе ко образу Твоему честному святыя и чудотворныя иконы Твоея и вопиюще: с плавающими и путешествующими да пребудет милость Твоя. О Владычице, ризою Твоею честною защити, и во всяких местех злых верныя соблюди, и молися к Рождшемуся из Тебе Христу Богу нашему, да спасет от грех души наша.
Кондак, глас 8
Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти, раби Твои, Богородице, но, яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Невесто Неневестная.
Ин кондак, глас 2
В Небесныя обители преселившаяся с плотию, сущия на земли никакоже оставила еси, Богородице, образ Божественный и многочудесный Пречистаго Лица Твоего зрети любящим Тя и покланятися даровала еси, яко знамение Твоея благодати; чтим его, лобызающе.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже дивную победу на агаряны православным даровала еси.
Ино величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже заступление дивное граду Твоему даровала еси.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:14

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Древо государство Российского»

Пресвятая Владычице моя Богородице! Святыми Твоими и всесильными мольбами отжени от мене смиреннаго и окаяннаго раба Твоего уныние, забвение, неразумие, нерадение, и вся скверная, лукавая и хульная помышления от окаяннаго моего сердца и от помраченнаго ума моего, и погаси пламень страстей моих, яко нищ есмь и окаянен. И избави мя от многих и лютых воспоминаний и предприятий, и от всех действ злых свободи мя. Яко благословена еси от всех родов, и славится пречестное имя Твое во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, и чтим образ Твой святый, от негоже источаеши исцеления всем, с верою к Тебе притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:15

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Дуниловская

О Пресвятая Госпоже, Владычице Богородице! Со страхом, верою и любовию пред честною и чудотворною иконою Твоею припадающе, молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе. Умоли, Милосердая Мати, Сына Твоего и Бога нашего, Господа Иисуса Христа, да сохранит мирну страну нашу, да утвердит державу нашу, Церковь же Свою святую непоколебиму да соблюдет, и от неверия, ересей и раскола да избавит. Не имамы бо иныя помощи, не имамы бо иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево, Ты еси всесильная христиан Помощница и Заступница. Избави же и всех, с верою Тебе молящихся, от падений греховных, от навета злых человек, от всяких искушений, скорбей, болезней, бед и от внезапныя смерти. Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление прегрешений, да вси, благодарне воспевающе величия и милости Твоя, являемыя над нами зде на земли, сподобимся и Небеснаго Царствия, и тамо со всеми святыми прославим Пречестное и Великолепое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, и чтим образ Твой святый, от негоже источаеши исцеления всем, с верою к Тебе притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:15

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Елецкая-Владимирская»

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Вышши еси всех Ангел и Архангел и всея твари честнейши, помощница еси обидимых, ненадеющихся надеяние, убогих заступница, печальных утешение, алчущих кормительница, нагих одеяние, больных исцеление, грешных спасение, христиан всех поможение и заступление. О Всемилостивая Госпоже, Дево Богородице Владычице! Милостию Твоею спаси и помилуй страну нашу, преосвященныя митрополиты, архиепископы и епископы, и весь священнический и иноческий чин, военачальники, градоначальники и христолюбивое воинство, и доброхоты, и вся православныя христианы ризою Твоею честною защити, и умоли, Госпоже, из Тебе без семене воплотившагося Христа Бога нашего, да препояшет нас силою Своею свыше на невидимыя и видимыя враги наша. О Всемилостивая Госпоже Владычице Богородице! Воздвигни нас из глубины греховныя, и избави нас от глада, губительства, от труса и потопа, от огня и меча, от нахождения иноплеменных и междоусобныя брани, и от внезапныя смерти, и от нападения вражия, и от тлетворных ветр, и от смертоносныя язвы, и от всякаго зла. Подаждь, Госпоже, мир и здравие рабом Твоим, всем православным христианом, и просвети им ум и очи сердечныя еже ко спасению, и сподоби ны, грешныя рабы Твоя, Царствия Сына Твоего, Христа Бога нашего, яко Держава Его благословена и препрославлена, со Безначальным Его Отцем и с Пресвятым и Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Днесь светло красуется древний град Елец, поминающе славное чудо Пресвятыя Богородицы: егда бо на стогнах Первопрестольныя Москвы икону Ея чудную людие московстии сретаху, тогда Сама, Владычице, на горе Аргамачстей во граде Ельце, на сретение нечестивому Тамерлану изшедше, грозное его нашествие вспять обрати. Сего дивнаго явления изображение на новописанней иконе зряще и Заступницу нашу за вся благодеяния Ея благодаряще, умильно Ей взываем: и в предняя не остави нас, о Мати Милосердая.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:16

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Елецкая-Черниговская»

Премилосердая наша Заступнице, и душ наших благая Хранительнице, и телес наших милосердая Целительнице, Богородице Дево! Вемы, яко недостойни есмы, не точию Твоих дарований причастницы быти, но и очей своих на чудотворный Твой образ возвести, зане души наша грехов исполнены суть и очи завистными и блудными воззреньми осквернени суть. Обаче Твое сострадание человеком, в нуждах и скорбех пребывающим, воспоминающе, им же Твоего Божественнаго Сына на первое чудо в Кане Галилейстей преклонила еси, и даже до днесь Того праведный гнев от грешников отвращаеши, паки и паки на мольбу Тебе, пред чудотворным Твоим образом, подвизаемся и со смиренным упованием Тебе просим: испроси грехом нашим прощение, от пагубных страстей исцеление, от нечувствия и от сна духовнаго пробуждение и о добродетелех христианских ревность. Сими убо дарованьми души наша украсивши, избави нас от горестей, в уныние некрепкая сердца наша повергающих, исцели болезни молящихся и о нихже молитву тии приносят, от напрасныя смерти жизнь нашу сохрани и сию христианскою кончиною во время подобно увенчати сподоби. Но и земное наше пребывание от взаимныя злобы и зависти огради, и в любви Христовой сие препровождати нам помози. Церковь Сына Твоего во всей вселенней умножи и утверди, еретиком обращение ко истине испроси, языком же неверным веры истинное познание. Такожде и одоление на враги и супостаты даруй, и всех нас научи, якоже во дни веселия, тако и во дни печали Тебе прославляти и о всех Сына Твоего благодарити, житие свое в Его святую волю вручати со упованием вечнаго спасения ожидати, да и тамо прославим Его Пресвятое имя и Твое милосердое предстательство во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 6
Твоего милосердия дарования воспоминающе, Владычице, и Твой чудотворный образ благоговейно лобызающе, упованием же Твоея помощи сердца наша веселяще, аки среди нас прибывающую Тя помышляем и верою Тебе вопием: Твоего моли Сына и Господа, да научит нас заповеди Его всегда творити и злыя искушения побеждати, и Тебе, Предстательницу нашу, достойно пети и славити во веки.
Кондак, глас 5
На неувядаемом древе угоднику явившися, Твое же предстательство всем молящимся присно являющи, Владычице, и нашего не отврати смиреннаго моления, но прегрешений наших прощения испроси и, скорби душ наших отъемши, благодарственное наше приими поклонение, да любовию Тя во веки славим, Всепетая.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:16

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Живоносный Источник»

О Пресвятая Дево, Мати Господа нашего Иисуса Христа! Ты еси Мати и покровительница всех к Тебе прибегающих, призри с благосердием на молитвы грешных и смиренных чад Твоих. Ты, именуемая Живоносный Источник благодатных врачеваний, исцели болезни страждущих и умоли Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, да низпослет и всем притекающим к Тебе здравие душевное и телесное и, простив нам вольная и невольная согрешения наша, дарует нам вся яже к вечней и временней жизни потребная. Ты еси всех скорбящих радость, услыши нас, скорбных: Ты еси утоление печали, утоли и нашу печаль; Ты еси взыскание погибших, не попусти и нам погибнути в бездне грехов наших, но всегда избавляй нас от всяких скорбей и напастей и всякаго злаго обстояния. Ей, Царице наша преблагая, надеждо наша несокрушимая и заступнице необоримая, не отврати лица Твоего от нас за множество прегрешений наших, но простри нам руце Матерняго милосердия Твоего и сотвори с нами знамение милости Твоея во благо: яви нам помощь Твою и благопоспеши во всяком деле благом. От всякаго же начинания греховнаго и помышления лукаваго отврати нас, да всегда славим пречестное имя Твое, величающе Бога Отца и Сына Единороднаго Господа Иисуса Христа и Животворящаго Святаго Духа со всеми святыми во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Почерпем, человецы, цельбы душам и телом молитвою, Река бо всем предтечет — Пречистая Царица Богородица, источающи нам чудную воду и измывающи сердец черности*, греховныя струпы очищающи, души же освящающи верных Божественною Благодатию.
Кондак, глас 8
От неистощимыя Ты, Источниче Богоблагодатный, подаеши ми, точащи, воды Твоея благодати, приснотекущий паче слова, яко бо Слово рождшая паче смысла, молютися, ороси мя благодатию, да зову Ти: радуйся, Водо спасительная.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже болезни наша врачуеши и души наша к Богу возводиши.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:17

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Жировицкая»

О Премилосердная Госпоже, Дево Богородице! Киима устнама прикоснуся ко святыни Твоей или киими словесы исповем щедроты Твоя, людем являемыя: никтоже бо, притекаяй к Тебе, отходит тощ и не услышан. От юности моея взысках помощи и заступления Твоего и николиже лишен бых милосердия Твоего. Зриши, Госпоже, скорби сердца моего и язвы души моея веси. И ныне, коленопреклоненно предстоя пред пречистым Твоим образом, моления моя приношу Ти: не лиши мя всесильнаго ходатайства Твоего в день скорби моея и в день печали моея заступи мя. Тока слез моих не отвратися, Владычице, и радости мое сердце исполни. Прибежище и предстательство буди мне, Милостивая, и света Твоего зарями ум мой просвети. И не токмо молю Тя о себе, но и о людех, притекающих к заступлению Твоему. Церковь Сына Твоего во благости соблюди и огради ю от злокозненных наветов враг, возстающих на ню. Архипастырем нашим посли помощь Твою во апостольстве и сохрани их здравы, долгоденствующи, право правящи слово истины Господни. Пастырем испроси у Бога, Сына Твоего, ревность и бдение о душах врученнаго им стада словеснаго и дух разума и благочестия, чистоты и правды Божественныя им низпосли. Испроси такожде, Владычице, у Господа властем предержащим и градоправителем мудрость и силу, судиям правду и нелицеприятие, всем же, притекающим к Тебе, дух целомудрия, смиренномудрия, терпения и любве. Еще же молю Тя, Премилосердная, осени страну нашу кровом Твоея благостыни и избави ю от бедствий стихийных, нашествия иноплеменников и междоусобных нестроений, да вси, живущии в ней, в любви и мире пребывающе, тихое и безмятежное житие поживут и, благ вечных молитвами Твоими унаследивше, возмогут купно с Тобою восхваляти Бога на Небеси во веки. Аминь.
Тропарь, глас 2
Помощи от Тебе требующия не презри, Владычице, и милосердия бездну отверзи всем притекающим к цельбоносней иконе Твоей. Печали наша житейския утоли, Всещедрая, и от юдоли* сея плачевныя к радости вечней верныя Твоя престави: Тебе бо вси стяжахом надежду и утверждение, милости источник, покров и спасение душ наших.

Кондак, глас 4
Величия Твоя кто исповесть, Пресвятая Дево, Творца всех Христа Бога рождшая? Едина бо еси Мати и Дева, Преблагословенная и Препрославленная, упование наше, источник благостыни, верным прибежище и миру спасение.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и почитаем честную икону Твою, юже от лет древних во обители Жировицкой прославила еси.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:17

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Звезда Пресветлая»

Царице моя преблагая, надеждо моя Богородице, прибежище сирых и странных предстательнице, скорбящих радосте, обидимых покровительнице! Зриши мою беду, зриши мою скорбь, помози ми яко немощну, направи мя яко странна. Обиду мою веси, разреши ту, якоже волиши: яко не имам иныя помощи разве Тебе, ни иныя предстательницы, ни благия утешительницы, токмо Тебе, о Богомати, яко да сохраниши мя и покрыеши во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:17

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Знамение» Абалацкая

О Пресвятая Владычице моя Богородице, милосердия сущи источник, покрове, упование и прибежище христиан! Тебе, Всесильней Предстательнице и Споручнице покаяния и спасения моего, аз, грешный раб Твой, вручаю душу и тело мое, входы и исходы моя, веру и жительство мое, кончину и число дней моих, глаголы и помышления моя, дела и начинания моя; Ты же, милостивая Мати Божия, мною руководствуй, покрывай, соблюдай и спасай мя от всех вражеских козней невредимо, да немолчно, до последняго издыхания моего, взываю Ти:
Радуйся, Невесто Неневестная!
Радуйся, Святая, святых большая!
Пресвятая Богородице, спаси мя! Аминь!
Тропарь, глас 4
Яко необоримую стену и источник чудес стяжавше Тя раби Твои, Богородице пречистая, сопротивных ополчения низлагаем. Темже молим Тя: мир граду Твоему даруй и душам нашим велию милость.
Кондак, глас тойже
Честнаго образа Твоего знамение празднующе людие Твои, Богородительнице, имже дивную победу на сопротивныя граду Твоему даровала еси. Темже Тебе верою взываем: радуйся, Дево, христиан похвало.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:18

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Знамение» Корчемная

О Пресвятая Владычице Богородице, Небеснаго Царя Мати, Богоизбранная Отроковице! Ненадежных надеяние, больных исцеление, сирым предстательнице, скорбящим утешение и радость, обидимым покровительнице и всем в бедах и напастех сущим скорое поможение и заступление! Помози, о Мати Божия, и нам грешным в скорби нашей, возвесели радостию сердца людей Твоих; управи в мире и тишине жизнь нашу и не даждь во отчаяние впасти, Ты бо Едина еси паче всех святых и паче всех горних умов Предстательница наша к Богу, яко Всеблагаго Царя Благая Мати. Темже мы, грешнии, на Пречистый Твой образ «Знамение» взирающе, умиленно преклоняем колена и, благоговейно лобызающе, молим Тя, Благосердная Мати: не отрини смиреннаго моления нашего и яви нам знамение милости Твоея: никтоже бо, к Тебе прибегая со упованием, исходит от Тебе посрамлен, но просит благодати и приемлет дар к полезному прошению, прославляя Сына Твоего и Бога, и Тебе с Ним, во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, и чтим образ Твой святый, от негоже источаеши исцеления всем, с верою к Тебе притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:18

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Знамение» Курская-Коренная

Царице наша Преблагая, надеждо наша, Богородице, Приятелище сирых и странных Предстательнице, скорбящих Радосте, обидимых Покровительнице, зриши нашу беду, зриши нашу скорбь; помози нам, яко немощным, окорми нас, яко странных, обиду нашу веси, разреши ту, яко волиши, избави отечество наше, страждущую землю Российскую, от лютаго безбожников обстояния, спаси и сохрани рабы Твоя (имя рек) и всех нас, зде предстоящих и молящихся, и покрый нас от всякаго зла честным Твоим омофором, яко не имамы иныя помощи разве Тебе, ни иныя предстательницы, ни благия утешительницы, токмо Тебе, о Богомати, яко да сохраниши нас и покрыеши во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Яко необоримую стену и источник чудес стяжавше Тя раби Твои, Богородице пречистая, сопротивных ополчения низлагаем. Темже молим Тя: мир граду Твоему даруй и душам нашим велию милость.
Кондак, глас тойже
Честнаго образа Твоего знамение празднующе людие Твои, Богородительнице, имже дивную победу на сопротивныя граду Твоему даровала еси. Темже Тебе верою взываем: радуйся, Дево, христиан похвало.
Величание
Достойно есть блажити Тя, Богородице Дево, честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:19

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Знамение» Новгородская

О Пресвятая и Преблагословенная Мати Сладчайшаго Господа нашего Иисуса Христа! Припадаем и покланяемся Тебе пред святою чудотворною иконою Твоею, воспоминающе дивное знамение Твоего заступления, великому Новграду от нея явленное во дни ратнаго на сей град нашествия. Смиренно молим Тя, всесильная рода нашего Заступнице: якоже древле отцем нашим на помощь тогда ускорила еси, тако и ныне нас немощных сподоби Твоего Матерняго заступления и благопопечения. Спаси и сохрани, Владычице, под кровом милости Твоея Церковь святую, град Твой, обитель Твою, страну нашу православную и всех нас, припадающих к Тебе с верою и любовию и умиленно просящих со слезами Твоего заступления. Ей, Госпоже Всемилостивая! Умилосердися на ны, обуреваемыя грехми многими, простри ко Христу Господу Богоприимныя руце Твоя и предстательствуй за нас пред благостию Его, просящи нам прощения прегрешений наших, благочестнаго, мирнаго жития, благия христианския кончины и добраго ответа на страшнем суде Его; да спасаеми
всесильными Твоими к Нему молитвами, блаженство райское унаследуем и со всеми святыми воспоем Пречестное и Великолепое имя достопокланяемыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, и Твое велие к нам милосердие во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Яко необоримую стену и источник чудес стяжавше Тя, раби Твои, Богородице пречистая, сопротивных ополчения низлагаем. Темже молим Тя: мир граду Твоему даруй и душам нашим велию милость.
Кондак, глас тойже
Честнаго образа Твоего знамение празднующе, людие Твои, Богородительнице, имже дивную победу на сопротивныя граду Твоему даровала еси. Темже Тебе верою взываем: радуйся, Дево, христиан похвало.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем. с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:19

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Знамение» Царскосельская

О Пресвятая Дево, Мати Господа Вышних Сил, Небесе и земли Царице, града и страны нашея всемощная Заступнице! Приими благодарение и славу от нас недостойных раб Твоих, и вознеси молитвы наша ко престолу Бога Сына Твоего, да явит нам знамение милосердия Своего и пробавит благодать Свою чтущим Всечестное имя Твое и с верою и любовию покланяющимся чудотворному образу Твоему. Несмы бо достойни от Него помиловани быти, аще не Ты умилостивиши Его о нас, Владычице, Тебе же вся от Него возможна суть. Сего ради к Тебе прибегаем, яко к несомненней и скорей Заступнице нашей. Услыши нас моляшихся Тебе, осени нас вседержавным покровом Твоим, и испроси от Господа Вседержителя стране нашей и православному народу мир, здравие, спасение и во всем благое поспешение, пастырем же нашим ревность и бдение о душах, градоправителем мудрость и силу, судиям правду и нелицеприятие, наставником разум и смиренномудрие, супругом любовь и согласие, чадом послушание, обидимым терпение, ибидящим страх Божий, скорбящим благодушие, радующимся благословение, болящим здравие, напаствуемым заступление, нам же всем дух веры и благочестия, дух милосердия и кротости, дух чистоты и правды. Ей, Царице Преблагая! Умилосердися на немощныя люди Твоя, рассеянныя по распутием мира собери, заблуждающия на путь правый настави, старость укрепи, юныя уцеломудри, младецы воспитай, и призри на всех нас призрением Матерняго Твоего милосердия, воздвигни нас из глубины греховныя и просвети сердечныя очи наши ко зрению спасения. Милостива нам буди зде и тамо, во стране земнаго пришельствия и на страшнем суде Сына Твоего, преставльшияся же в вере и покаянии от жития сего отцы и братию нашу в вечней жизни со ангелы и со всеми святыми жити сотвори. Ты бо еси, Госпоже, слава небесных и упование земных, Ты по Бозе наша Надежда и Заступница всех притекающих к Тебе с верою. Тебе убо молимся, и Тебе, яко всемогущей Помощнице, сами себе и друг друга и всю жизнь нашу по Христе Бозе предаем, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:20

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Иверская

О Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, Царице Небесе и земли! Вонми многоболезненному воздыханию душ наших, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию покланяющихся пречистому образу Твоему. Се бо, грехми погружаемии и скорбьми обуреваемии, взирающе на Твой образ, яко живей Ти сущей с нами приносим смиренная моления наша. Не имамы бо иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и обремененных! Помози нам, немощным, утоли скорби наша, настави на путь правый нас, заблуждающих, уврачуй болезненная сердца наша и спаси безнадежных, даруй нам прочее время жития нашего в мире и покаянии проводити, подаждь христианскую кончину и на страшнем суде Сына Твоего явися нам милосердая Предстательница, да всегда поем, величаем и славим Тя, яко благую Заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу, во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 1
От святыя иконы Твоея, о Владычице Богородице, исцеления и цельбы подаются обильно, с верою и любовию приходящим к ней. Тако и мою немощь посети и душу мою помилуй, Благая, и тело исцели благодатию Твоею, Пречистая.
Кондак, глас 8
Аще и в море ввержена бысть святая икона Твоя, Богородице, от вдовицы, не могущия спасти сию от врагов, но явилася есть хранительница Афона и вратарница обители Иверския, враги устрашающая и в православней Российстей стране чтущия Тя от всех бед и напастей избавляющая.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже болезни наша врачуеши и души наша к Богу возводиши.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:20

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Иерусалимская

Пресвятая Госпоже, Владычице Богородице, упование всех уповающих на Тя, Заступнице печальных, прибежище отчаянных, вдов и сирот Питательнице! Услыши и помилуй ны, грешныя и недостойныя рабы Своя, со умилением ко пречистому Твоему образу припадающия: умоли, Милосердая Владычице, Сына Твоего и Господа нашего Иисуса Христа, да отвратит от нас праведный гнев Свой, да простит грехи и беззакония наша, яко да сподобимся благостию Его скончати житие наше в покаянии и получити милость Его со всеми избранными Его, яко благословена и препрославлена еси во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Богорадованная Владычице, препрославленная Мати щедрот и человеколюбия, всемилостивая о всем мире Ходатаице! Прилежно раби Твои ко Твоему предстательству прибегаем и, ко пречудному образу Твоему со умилением, припадающе, молимся: молитву теплую Сыну Твоему и Богу нашему сотвори, о Всепетая Царице Богородице, да от всяких болезней и печалей нас Тебе ради избавит, и от грехов всяких свободив, Царствия Своего Небеснаго наследники ны покажет: велие бо и неизреченное яко Мати к Нему дерзновение имаши и вся от Него испросити можеши, Едина во веки преблагословенная.
Кондак, глас 5
Не отрини, о Милосердая Мати, слез и воздыханий наших, но прошения наша милостивно приимши, пред Иерусалимскою иконою Твоею молящихся людей веру укрепи, умилением сердца их исполни, и крест земнаго жития нести им помози, елика бо хощеши можеши.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:20

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою, именуемой «Избавительница»

О Мати Божия, помоще и защито наша, егда попросим, буди избавительница наша, на Тя уповаем и всегда вседушно Тя призываем: умилосердися и помози, пожалей и избави, приклони ухо Твое и наша скорбныя и слезныя молитвы приими, и якоже хощеши, успокой и обрадуй нас, любящих Твоего Безначальнаго Сына и Бога нашего. Аминь.
Тропарь, глас 4
Избавление Приносящая всем, от сердца Тебе призывающим, принеси избавление скорое и нам, в лютых бедах прибегающим и в Тебе единой избавление наше по Бозе полагающим.
Кондак, глас тойже
Ко иконе Твоей, Пресвятая Госпоже, бедствовавшии с верою прикетше, заступлением Твоим избавишася от злых, но яко Мати Христа Бога, и нас свободи от лютых обстояний, временных и вечных, да зовем Ти: радуйся, Избавительнице от всех бед.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже болезни наша врачуеши и души к Богу возводиши.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:21

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Изборская

О Всесвятая Владычице, молимся Твоему благосердию, щедроты Твоя прияти людем Твоим и достоянию Твоему, стани Молитвенница к рождшемуся из Тебе Богу нашему, да поможет нам, конечно погибающим, да измет ны от напастей неисцельных. Зриши, Владычице, коликими слезами потопляеми есмы, умилостивися убо и не отрини нас до конца. Вскую, Царице, лице Твое отвращаеши и забываеши нищету нашу и печаль нашу, расточи належащий на ны страх и трепет, утиши подвигшийся на ны гнев Божий, и пагубу укроти, и сущия посреде нас распри и мятежи умири, и тишину и мир подаждь рабом Твоим благодеянием, и, сия приложивше, проповедаем всегда Твоя чудеса, чающе дойти Твоими молитвами вечныя жизни, славяще Отца и Сына и Святаго Духа, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Яко звезда пресветлая, возсия во граде Изборске образ честный Твой, Богородице Дево, от негоже иногда из обою очию течаху слезы, яко струя, егоже тогда видевше народи изборстии, мужи и жены с чады, с плачем моляхуся к нему, мы же, взирающе умильно, сице глаголем: о Пресвятая Владычице Богородице, не забуди нас, грешных раб Своих, молящихся Христу, Богу нашему, спастися нам.
Кондак, глас 8
Заступнице христианом усердная и Предстательнице граду нашему Изборску непостыдная, не презри моления нас, грешных, якоже иногда от Твоего честнаго образа слезы источила еси из обою очию, молящися прилежно, но предвари, яко Блага, на помощь нашу, верно к Тебе припадающих, услыши наша моления, Богородице, избави нас от нахождения поганых, от всякаго зла, ускори же на молитву нашу и потщися на умоление, заступающи присно, Богородице, чтущих Тя и вопиющих Ти: радуйся, Дево, христианом похвало.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:21

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Казанская»

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Со страхом, верою и любовию препадающе пред честною иконою Твоею, молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе. Умоли, Милосердая Мати, Сына Твоего и Бога нашего, Господа Иисуса Христа, да сохранит мирно страну нашу, Церковь Свою святую да незыблему соблюдет от неверия, ересей и раскола. Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды разве Тебе, Пречистая Дево, Ты еси Всесильная христиан Помощница и Заступница. Избави всех, с верою Тебе молящихся, от падений греховных, от навета злых человек, от всяких искушений, скорбей, бед и от напрасныя смерти. Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление прегрешений, да вси, благодарне воспевающе величия Твоя, сподобимся Небеснаго Царствия и тамо со всеми святыми прославим пречестное и великолепое Имя Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.
Тропарь, глас 4
Заступнице усердная, Мати Господа Вышняго, за всех молиши Сына Твоего Христа Бога нашего и всем твориши спастися, в державный Твой покров прибегающим. Всех нас заступи, о Госпоже, Царице и Владычице, иже в напастех и в скорбех, и в болезнех, обремененных грехи многими, предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем пред пречистым Твоим образом со слезами и невозвратно надежду имущих на Тя, избавления всех зол, всем полезная даруй и вся спаси, Богородице Дево: Ты бо еси Божественный покров рабом Твоим.
Кондак, глас 8
Притецем, людие, к тихому сему и доброму пристанищу, скорой Помощнице, готовому и теплому спасению, покрову Девы, ускорим на молитву и потщимся на покаяние: источает бо нам неоскудныя милости Пречистая Богородица, предваряет на помощь и избавляет от великих бед и зол благонравныя и богобоящияся рабы Своя.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, от негоже истекает благодатная помощь всем, с верою притекающим к нему.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:22

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Казанская-Пензенская

О Пресвятая Владычице Богородице, Царице Небеси и земли, вышшая ангел и архангел и всея твари честнейшая, Чистая Дево Марие, миру Благая помощнице, и всем людем утверждение, и во всяких нуждах избавление! Призри и ныне, Госпоже Всемилостивая, на рабы Твоя, Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем молящияся, со слезами к Тебе припадающия и покланяющияся пречистому и цельбоносному образу Твоему, и помощи и заступления Твоего просящия. О Всемилостивая и Премилосердая Дево Богородице Чистая! Воззри, Госпоже, на люди Твоя: мы бо грешнии не имамы иныя помощи, разве Тебе и от Тебе рождшагося Христа Бога нашего. Ты еси заступница и предстательница наша, Ты еси обидимым защищение, скорбящим радование, сирым прибежище, вдовам хранительница, девам слава, плачущим веселие, больным посещение, немощным исцеление, грешным спасение. Сего ради, о Богомати, к Тебе прибегаем и на Твой пречистый образ с Предвечным на руку Твоею держимым Младенцем, Господем нашим Иисусом Христом взирающе, умиленное пение Тебе приносим и вопием: помилуй нас, Мати Божия, и прошение наше исполни, вся бо суть возможна ходатайству Твоему, яко Тебе слава подобает ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Заступнице усердная, Мати Господа Вышняго, за всех молиши Сына Твоего, Христа Бога нашего, и всем твориши спастися, в державный Твой покров прибегающим. Всех нас заступи, о Госпоже, Царице и Владычице, иже в напастех, и скорбех, и в болезнех обремененных грехи многими, предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем пред пречистым Твоим образом со слезами и невозвратно надежду имущих на Тя, избавления всех зол, всем полезная даруй и вся спаси, Богородице Дево: Ты бо еси Божественный покров рабом Твоим.
Кондак, глас 8
Притецем, людие, к тихому сему и доброму пристанищу, скорой Помощнице, готовому и теплому спасению, покрову Девы, ускорим на молитву и потщимся на покаяние: источает бо нам неоскудныя милости Пречистая Богородица, предваряет на помощь и избавляет от великих бед и зол благонравныя и богобоящияся рабы Своя.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже избавихомся от поганых нашествия.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:23

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Песчанская»

О Премилостивая и Премилосердая Мати Божия, покровительнице града нашего Изюма и страны нашея, купно же и всего мира молитвеннице, приими коленопреклонение ума и сердца нашего и услыши молитвы, во умилении душ наших Тебе возсылаемыя, якоже издревле принимала еси молитвы любящих душ, зде пред иконою Твою возносимыя. Помози нам в побеждении прелестей и соблазнов мира сего, не попусти нам отверженным быти вечнаго небеснаго блаженства. Ты едина еси наша радость и утешение в жизни сей временней, Ты едина наша надежда в жизни вечней. Веруем, яко Ты Своею Богоматернею любовию и снисхождением удостоиши нас с Собою вожделеннаго Царствия Сына Твоего. Тебе убо просим: не отступай от нас, Всеблагая, защищай от всех козней вражиих, не попусти нам чрез грехи наша лишитися милосердия Божия, изжени из нас леность в молитве и посещении храма Божия. Избави нас от малодушия, уныния, вражды, гнева, подозрения, зависти, клеветы, ненависти и гордости бесовския. Вразуми поправших заповеди Церкве Христовы. Сродником нашим даруй мир и любовь, да согласно поживут родителие и дети. Да будет в стране нашей правда Божия, да сохранятся в народе нашем святоотечестии обычаи. Возноси, о Всеблагая, усердныя молитвы пред Богом о всего мира умирении, да не погибнет род людский в пламени опустошения всемирнаго, да познают вси народи Отца своего Небеснаго и Тя, Матерь Божию, заступницу рода христианскаго. Приведи вся народы к истинному покаянию и жизни грехвныя исправлению, да не будет нам страшен день страшнаго суда Божия, но сподобит нас Господь с Тобою вечныя радости небесныя, Емуже подобает всякая слава, честь и поклонение, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
О Пречудная, Преблагословенная Мати Христа Бога нашего, светом небесным от иконы Твоея люди страны Российския присно озаряющая, Ты бо еси преизобильная река Благодати Божественныя. Сего ради к Сыну Твоему молитвами от всяких нас бед защити, покровом милости Твоея огради и в Горний Иерусалим, Царствие Небесное, возведи.
Кондак, глас 8
Взбранной Воеводе и Покровительнице страны Российския, многия чудеса от иконы Твоея предивныя приемше, похвальная воспеваем Ти, Царице Богородице; Ты же, яко имущая благодать от всяких нас бед свобождати, спаси души наша, да зовем Ти: радуйся, Владычице мира, иконою Твоею Песчанскою сердца наша утешающая.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:23

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Калужская»

О Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, Дивная Царице небесе и земли! Вонми многоболезненному воздыханию сердец наших; призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию предстоящих пред чудотворною Твоею иконою и со умилением молящихся Тебе, Владычице! Не предаждь умалению Церковь Православную, помози нам, Пресвятая Богородице, святоотеческую православную веру до конца дней наших непорочно сохранити, во всех заповедех Господних неуклонно ходити и избави ны от пагубных душевредных учений.
На Твою, Дивная Царице Небеси и земли, милость уповаем раби Твои: очисти умы наша от греховных помыслов, душевнаго разслабления, обуревания страстей, от искушений, соблазнов и грехопадений; Ты бо еси, Владычице, крепкое прибежище грешников кающихся. Воздвигни нас из глубины греховныя и истинным покаянием ороси изсохшие сердца наша, просвети сердечныя очи наша к зрению спасения, и прельщенных бесовскою прелестию на путь правый настави; всякое дело злое и богопротивное разруши; всякому же благому и богоугодному делу научи и споспешествуй; вложи, Владычице, в сердца наша дух страха Божия, дух благочестия, дух кротости, смирения, терпения, незлобия; умягчи злыя сердца наша и злые благи сотвори, ниспосли нам ревность о спасении ближних.
Вразуми и научи ны, о Всемилостивая Заступнице наша, како безгрешно ходити по пути земнаго сего жития, яко Ты, Пресвятая, веси и веру нашу и упование наше видеши, Владычице мира! Скорбящих утеши, бедствующим помози; сохрани от молниеноснаго грома, тлетворных ветр, лютых болезней, смертоносныя язвы, междоусобныя брани, нашествия врагов иноплеменных.
Пресвятая Богородице! Избави ны от внезапныя и насильственныя смерти; всем нам даруй обращение на путь истинный и христианскую кончину живота нашего безболезненну, непостыдну, мирну, Святых Таин причастну. Во время исхода нашего предстани нам, Дево Богородице, и избави ны от власти бесовския, воздушных горьких мытарств и огня вечнаго. Скончавшимся внезапною смертию милостива быти Сына Твоего умоли и о всех усопших, иже не имут сродников, о упокоении их Сына Твоего умоляющих, Сама буди непрестанная и теплая Молитвенница и Ходатаица. Преставльшихся же в вере и покаянии от временнаго жития сего отцы, братию и сестры наша сподоби Твоим ходатайством вселитися во обителех небесных со Ангелы и со всеми святыми, идеже непрестанно гласы празднующих и радостно славящих Пресвятую Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Заступнице от враг иноплеменных Необоримая Калужския земли и Избавительнице от смертоносныя язвы Милостивая! Избави рабы Твоя от всяких бед и болезней, с верою и любовию прибегающия к чудотворней иконе Твоей, и спаси души наша.
Кондак, глас 6
Не имамы песней, ниже словес, како достойно восхваляти Тя, Мати Христа Бога нашего, явления ради чудотворныя иконы Твоея земли Калужстей, токмо можем вопити Тебе: не отврати милости Твоея от нас и ниспосли ю всем притекающим к цельбоносней иконе Твоей.
Величание
Величаем Тя, Богородице Дево, и почитаем чудотворную икону Твою, еюже благоволила еси спасти землю Калужскую от нашествий вражиих и всегубительных болезней.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:23

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Кипрская»

Нескверная, неблазная, нетленная, пречистая, чистая Дево, Богоневесто Владычице, яже Бога Слова человеком преславным Твоим Рождеством соединившая, и отринувшееся естество рода нашего небесным совокупльшая, яже ненадежных едина надеждо и боримых помоще, готовое заступление к Тебе притекающих, и всех христиан прибежище! Не гнушайся мене грешнаго, сквернаго, скверными помыслы и словесы и деяньми всего себе непотребна сотворша, и разумом лености сластей жития раба бывша. Но яко человеколюбиваго Бога Мати, человеколюбне умилосердися о мне грешнем и блуднем, и приими мое еже от скверных устен приносимое Тебе моление; и Твоего Сына и нашего Владыку и Господа, Матернее Твое дерзновение употребляющи, моли, да отверзит и мне человеколюбныя утробы Своея благости, и презрев моя безчисленная прегрешения, обратит мя к покаянию, и Своих заповедей делателя искусна явит мя. И предстани мне присно, яко милостивая и милосердая и благолюбивая, в настоящем убо житии теплая предстательница и помощница, сопротивных нашествия отгоняющи, и ко спасению наставляющи мя, и во время исхода моего окаянную мою душу соблюдающи, и темная зраки лукавых бесов далече от нея отгоняющи, в страшный же день суда вечныя мя избавляющи муки, и неичреченныя славы Твоего Сына и Бога нашего наследника мя показующи; юже и да улучу, Владычице моя, Пресвятая Богородице, Твоим ходатайством и заступлением, благодатию и человеколюбием Единороднаго Сына Твоего, Господа и Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, Емуже подобает всякая слава, честь и поклонение, со Безначальным Его Отцем и Пресвятым и Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:26

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Козельщанская»

Богородице Дево Пренепорочная Мати Христа Бога нашего, Заступнице всего рода христианскаго! Чудотворней иконе Твоей благоговейне предстояще, молим Тя, услыши нас молящихся Тебе: приими благодарения наша недостойная о всех неизреченных Твоих к нам благодеяниих, в месте сем и во многих весях и градех земли Российския явленных и являемых. Ты бо еси больных исцеление, скорбящих утешение, заблуждших исправление и вразумление. Буди всем нам покров и утешение, пристанище от всяких зол, бед и обстояний, от глада, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменников, смертоносныя язвы и от злых человек озлобления. О Премилосердная Мати, буди присно молитвенница любвеобильная о благосостоянии святаго храма сего, о мире и тишине жительства общины сея, укрепи и поддержи священнодействующия и служащия во святем храме сем; осени вседержавным покровом Твоим строители и благотворители святыя обители сея, воздаждь им вечными дары щедрот Твоих; заступи от всякия напасти и сохрани с верою и благоговением притекающия к чудотворней иконе Твоей и молящиеся Тебе с любовию зде и на всяком месте. Вознеси молитвы наша, яко кадило благовонное, ко престолу Всевышняго, дарующаго нам здравие, долгоденствие и в трудех благочестивых поспешение, да Твоим окормлением управляеми, и покровом Твоим осеняеми, прославим Отца, Сына и Святаго Духа и Твое Матернее о нас заступление, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Веселися, земле Полтавская и все Отечество наше православное: се бо, яко светозарное солнце, явися пречудная икона Твоя, Преблагословенная Богомати, мир озаряющи множеством чудес Твоих, теми убо обретаем, яже на земли, вся благая и полезная, и сущих, яже на Небеси, сокровищ сподобляемся. Сего ради вопием Ти: радуйся Похвало наша, приснопокланяемая, спаси ны, молящияся Тебе, единая Надеждо и Радование вечное поющих Тя.
Кондак, глас 3
Благолепно во смирении красуется обитель Красногорская, осеняемая и спасаемая предивным образом Владычицы Пречистыя, Небесе и земли Царицы Богородицы, от негоже источники благодати и чаша чудес обильно изливаются, и усердно притекающии исцеления верою приемлют, и невернии верою крепкою сердца исполняют и мы, раби Твои, Богомати, благодарне вопием Ти: радуйся, Предстательство христиан непостыдное и обители Твоея красото и радование.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:26

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Колочская»

Пресвятая Владычице Богородице, Царице Небесе и земли, вышшая Ангел и Архангел и всея твари Честнейшая, Чистая Дево Марие, миру Благая помощнице, всех христиан поможение и утверждение, и всем во всяких нуждах избавление! Призри ныне, о Всемиостивая Госпоже, на рабы Твоя, умиленною душею и сокрушенным сердцем Тебе молящияся, со слезами к Тебе припадающия и пречистому и цельбоносному образу Твоему покланяющияся, Твоея же помощи и заступления в скорбех и напастех своих просящия. Буди за нас ходатаица к Сыну Твоему, Христу Богу нашему, мы бо грешнии не имамы иныя помощницы разве Тебе, Владычице. Ты еси наша надежда и упование, Ты еси заступница и предстательница наша, Ты обидимым защищение, печальным утешение, скорбящим радование, сирым прибежище, вдовам хранительница, девам слава, слезящщим веселие, больным посещение, немощным исцеление, грешным спасение. Сего ради, о Богомати, к Тебе прибегаем, и на Твой святый образ взирающе, с любовию покланяемся Тебе с Предвечным на руку Твоею держимым Младенцем, Господем нашим Иисусом Христом, и молебное пение приносим, вопиюще: помилуй ны, Мати Божия, и прошения наша исполни во благо, вся бо возможна суть ходатайству Твоему к Сыну Твоему и Богу нашему, Емуже подобает всякая слава, честь и поклонение и благодарение, со Безначальным Его Отцем и со Присносущным Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, от него же истекает благодатная помощь всем, с верою притекающим к нему.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:26

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Коневская»

О Всемилостивая Госпоже Дево Богородице! Вонми смиренному молению моему и сокрушенно ныне предстоящаго образу Твоему услыши глас. Вем бо, о Содетеля моего Мати, яко Ты еси предстательство христиан непостыдное и ходатайство ко Творцу непреложное. Вем и сие, яко беззакония моя превзыдоша главу мою и, яко бремя тяжкое, отяготеша на мне, и уже несмь достоин видети высоту Небесную, ниже воззрети ко Престолу славы Сына Твоего и Бога нашего, но достоин мук и вечнаго осуждения. Сего ради к Тебе (со предстоящими купно) припадаю, Тя прошу умиленно, к Тебе со слезами взываю: сотвори к Нему матернее Твое моление, да не отвержет нас, грешных, от лица Своего, но, яко Милостив, да простит нам согрешения наша вольная и невольная, на путь спасения наставляя нас и свыше силою укрепляя к творению заповедей Своих святых. Да сохранит нас от соблазнов мира, от вожделений греховных, от козней диавольских и от нападения видимых врагов. Да благословит дела рук наших, подавая обители сей и всякому граду и стране обилие благ земных. Да сотворит всем нам дни благи и безмятежны, да оградит миром Церковь Свою святую и разстоящая да соединит той, яко Благ Господь, Долготерпелив и Многомилостив, от всея твари со Отцем и Святым Духом славимый во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 1
Возсия нам, яко солнце светозарное от востока в велелепии, Твоя, Владычице, икона, озаряющи чудес сиянием преславно всех, выну приходящих к ней с верою и любовию и молящихся усердно Твоему, еже о Сыне Твоем и Бозе, величию. Слава Богу, Арсением сию давшему нам, слава возвратившему от Новаграда, слава действующему тою всем исцеления.
Кондак, глас 8
Препрославленная Вышняго Мати созывает к песнопению нас Своего образа пришествием от Новаграда и возбуждает зрением того на подвиг, побеждати сопротивных силу, и к Ней, яко нашея радости виновней, пети: радуйся, Невесто Неневестная.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:27

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою Коробейниковская

О Пречистая Владычице Богородице, Царице Небеси и земли, вышшая ангел и архангел и всея твари честнейшая, Чистая Дево Марие, миру Благая Помощнице, и всем людем утверждение, и во всяких нуждах избавление! Призри и ныне, Госпоже Всемилостивая, на рабы Твоя, Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем молящияся, со слезами к Тебе припадающия и покланяющияся пречистому и цельбоносному образу Твоему и помощи и заступления Твоего просящия. О Всемилостивая и Премилосердная Дево Богородице Чистая! Воззри Госпоже, на люди Твоя: мы бо грешнии не имамы иныя помощи, разве Тебе и от Тебе рождшагося Христа Бога нашего. Ты еси заступница и предстательница наша, Ты еси обидимым защищение, скорбящим радование, сирым прибежище, вдовам хранительница, девам слава, плачущим веселие, больным посещение, немощным исцеление, грешным спасение. Сего ради, о Богомати, к Тебе прибегаем и на Твой пречистый образ с Предвечным на руку Твоею держимым Младенцем, Господем нашим Иисусом Христом взирающе, умиленное пение Тебе приносим и вопием: помилуй нас, Мати Божия, и прошение наше исполни, вся бо суть возможна ходатайству Твоему, яко Тебе слава подобает ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Тропарь, глас 4
Яко заря всесветлая солнца правды незаходимаго возсияла икона Твоя, Богородице, шествующи в пределах Алтайских, храм веси Коробейниково озарила еси, тьму безбожия в земли нашей разгоняющи и верныя люди во Православии укрепляющи, ныне же молим Тя, Заступнице усердная, буди нам икона сия защитою от козней вражиих и залогом спасения душ наших.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:27

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Корсунская»,
чтомая в Петроградском Исаакиевском кафедральном соборе

О Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, Царице Небесе и земли! Вонми многоболезненному воздыханию душ наших, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию покланяющихся пречистому и чудотворному образу Твоему. Се бо грехми погружаемии и скорбьми обуреваемии, взирающе на Твой образ, яко живей Тебе сущей с нами, приносим смиренная моления наша. Не имамы бо иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и обремененных! Помози нам немощным, утоли скорби наша, настави на путь правый нас заблуждающих, уврачуй болезненная сердца наша и спаси безнадежных, даруй нам прочее время жития нашего в мире и покаянии проводити, подаждь христианскую кончину, и на страшнем суде Сына Твоего явися нам милосердая Предстательница, да всегда поем, величаем и славим Тя, яко благую заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу, во веки веков. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, и чтим образ Твой святый, от негоже источаеши исцеления всем, с верою к Тебе притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
AETERNITAS
МАСТЕР МАГИИ
МАСТЕР МАГИИ
AETERNITAS


Мужчина Сообщения : 1798
Дата регистрации : 2011-07-15
Работа/Хобби : Магия

145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty
СообщениеТема: Re: 145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ   145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ - Страница 2 Empty10.11.11 10:28

Молитва
ко Пресвятой Богородице
пред Ее иконою «Косинская или Моденская»

О Премилостивая и Пречудная Света Умнаго Царице! Достойно славимая и праведно от всех горних чинов ублажаемая, яко без сравнения их превосходящая, Бога и Творца всяческих рождшая! Благодарим Тя о всех благодеяниих Твоих, яже благоволила еси явити нам преславным принесением чудотворныя Твоея иконы. Кое благохваление пришествию Твоему сотворим, недоумеваем, точию удивляемся, величающе Твое милосердие, еже на нас показала еси. Темже мы, грешнии, со страхом и радостию припадающе к цельбоносней иконе Твоей, благодарственно вопием Ти: О Всесильная рода нашего Помощнице! Услыши нас, молящихся Тебе, и яви милость Твою; се бо, на пречистый образ Твой взирающе, яко живей Ти сущей с нами, молим Тя усердно: не помяни множества грехов наших, но исполни во благих прошения, даруй нам вся потребная к животу и благочестию, избави нас от скорбей, бед и всяких болезней, наипаче же от смертоносныя язвы и пагубы, от навета злых человек и всякаго обстояния. Соблюдай и спасай нас благодатию Своею, Владычице, от тлетворных учений неверия и суеверия, от лукавых совращений. Сохрани нас и Отечество наше от всяких крамол, нестроений и злых развращений, врагами веры православныя воздвигаемых. Сподоби же нас, Всеблагая Заступнице наша, благочестно житие сие земное совершити, христианскую безболезненную, непостыдную, мирную кончину получити и Небеснаго Царствия наследовати. Да всегда поем, величаем и славим Тя, яко Благую Заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу. Аминь.
Величание
Величаем Тя, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.
Вернуться к началу Перейти вниз
https://vk.com/id162501095
 
145 МОЛИТВ К ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ ПЕРЕД ЕЕ ЧУДОТВОРНЫМИ ИКОНАМИ
Вернуться к началу 
Страница 2 из 5На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5  Следующий
 Похожие темы
-
» Молитвы благодарственные ко Пресвятой Богородице
» Молитвы просительные ко Пресвятой Богородице
» Благовещенская молитва ко Пресвятой Богородице

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Практическая черная магия :: МОЛИТВЫ-
Перейти: